Ploter laserowy LPL-PLKS

Ploter laserowy LPL-PLKS, z przezroczystego pleksi 6mm, ze sterowaniem numerycznym (CNC).

Ploter laserowy LPL-PLKS - urządzenie kompletne w skład którego wchodzi cała elektronika z zasilaniem oraz specjalny kontroler z oprogramowaniem pozwalającym pracować autonomicznie bez użycia komputera.

Parametry techniczne i opis plotera:

- ploter 2 osiowy;

- Wymiary pola roboczego         - "X"=190,  "Y"=290mm.

- Wymiary plotera                     - 430mm x 290mm x 175mm

- Napęd osi "X"                         - paskowy

- Napęd osi "Y"                         - paskowy

- Dokładność  obróbki               - 0,1 mm

- Standardowo zastosowana głowica laserowa z mocną niebieską diodą laserową o mocy 2 watty (albo tańsza głowica z czerwoną diodą laserową)

Konstrukcja plotera wykonana z pleksi o grubości 6 mm wycinanej laserowo dlatego montaż tego modelu jest bardzo prosty nie wymagający dopasowywania poszczególnych elementów.
Ploter jest dostarczany w postaci  kompletu z części do samodzielnego montażu, dlatego cena jest dużo niższa od już zmontowanego plotera. Oprócz tego wysyłka kompletu jest bardziej bezpieczna z powodu  możliwości uszkodzenia w trakcie dostawy.

Do kompletu jest dołączana szczegółowa foto-instrukcja. Oprócz tego na YOUTUBE można obejrzeć wideo-instrukcję, która składa się z 7 odrębnych części:

Opis sterownika specjalnego do tego plotera:

Dla tego typu plotera został opracowany specjalny 2-osiowy sterownik, oraz kontroler autonomiczny. Sterownik przeznaczony do sterowania  3 silnikami krokowymi typu NEMA-17, o momencie obrotowym około 0,6 Nm oraz  pracą całego plotera od kontrolera autonomicznego który zawiera całe niezbędne oprogramowanie pozwalające na prace plotera w różnych trybach wypalania laserem. Ten kontroler ma własną pamięć do zapisywania programów wykonalnych wypalania, jak również i 16 przyciskową klawiaturę do pracy w trybie ręcznym. Prąd silników krokowych można ustawiać płynne do 1,5A, ale standardowe ustawienie 1,2A. Drajwery silników krokowych można przełączać do pracy: z pełnym krokiem lub z półkrokiem, 1/4, 1/8, 1/16, 1/32 kroków. Standardowo jest on ustawiony na prace z 1/8 kroków.
Oprogramowanie jest w języku polskim  i zawiera  następujące  niezbędne programy:

 

- SOLITON5-201           - program do komunikacji kontrolera z komputerem

- Laser_ctrl-201.hex      - program wsadowy dla mikro-kontrolera

- LASER-18                   - program do obróbki i kodowania zdjęć, rysunków, i różnych obrazków w tym wektorowych

- MOSKIT3                     - program służbowy do aktualizacji oprogramowania kontrolera

- DRAJWER                  - niezbędny drajwer do komunikacji kontrolera z komputerem przez USB.

Wersja plotera z głowicą laserową czerwoną  odróżnia się tylko tym, że zamiast głowicy niebieskiej 2 watowej, w tej wersji plotera zastosowano głowicę laserową czerwoną o mocy 350-400 mW.

Części które można kupić osobno:

   

Tutaj można obejrzeć krótkie video pracy plotera

Zapytania proszę kierować na adres mail: biuro@cncmasz.pl